CPU ile Siteniz Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

0
586

Kripto madenciliği Nedir?

Web dünyası her geçen gün yeni kazanç modelleri yeni sektör oluşumlarına zemin hazırlamaktadır. Bu konuda 21. yüzyılın en gelişmiş kazanç modellerinden birisi olarak kripto madenciliği ile artık CPU ya da GPU ile para kazanmak mümkün. Bu kazanç modeli, uzay araştırmalarından, big data analizine kadar sayısız algoritmik işlemler mevcuttur.

Kripto madenciliği, sektörel araştırma şirketleri tarafından tasarlanan algoritmanın donanımsal ve yazılımsal olarak başka makinelerde çalıştırılması ve bu yönde ödüllendirmesine verilen bir addır. Bu ödüllendirme tüm para birimleriyle gerçekleştiği gibi, coin vb. kripto para birimiyle de gerçekleştirilebilir. Genel olarak gün geçtikçe kazanç oranı düşse bile dönümlük arazilere kurulan serverlar ile mining hala çok yaygındır.

CPU ile Nasıl Para Kazanılır?

Coinhive adlı sistem ile bu işlem mümkündür. Ancak bu sistemin diğerlerinden farkı, size ait website üzerinden yürütülmesidir. Web sitenize giren kullanıcılar, browser üzerinde çalışan bir javascript kodu ile çalışan algoritma, kullanıcınızın cpusunu zorlamadan araştırmaları başlatır. Tekil kullanıcı üzerinde çalışan bu sistem ile sitede belirtilen ödeme yöntemi ile siz para karşılığınızı alırsınız.

 

Nasıl Daha Çok Kazanılır?

Öncelikle bu sistemi denerken, sitedeki reklamların kaldırılmasını öneririz. Siteniz üzerinde herhangi bir reklam engelleyici algılama sistemi gelirinizi artırmaya yardımcı olur. JingLing adlı program ile çinden gelen ziyaretler ile gelirinizi yine artırmak mümkündür.

Öneri olarak Film siteleri, p*rno siteleri gibi sistemler de yine kazancı artıracak diğer alternatiflerdendir. Film sitelerinde ortalama oturum süresi 45 dakikadır. Bu sizin için uzun algoritmalardan yüksek meblağlar kazanma ihtimalini artırmakla birlikte, algoritmanın tamamlanmasını kesinleştirdiği için kazanç kaybınızın düşük olmasını sağlar. Site içerisinde reklam bulunmaması site takipçileri açısından oldukça sevidirici olur. Bant genişliğini yok etmemesi ve sitenin hızlı açılması, sitenin takipçilerini 2-3 katına çıkarabilir.

Ek olarak forum siteleri, blog siteleri, haber siteleri bu tür kazançlar için oldukça mantıklı görünüyor.

Önümüzdeki günlerde bu sistemi bu site üzerinde deneme düşüncesindeyiz. Sonuçların burandan belirteceğiz. Takipte kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here