Güneş Enerjisinden Para Kazanmak

0
443

Gün gelecek potansiyelini hiçbir alanda kullanamayan Türkiye potansiyelini kullanıp tükettiği enerjiyi bu bedava nimetten faydalanarak karşılayabilecek.Yılda 2500 saat güneşlenme miktarıyla Almanya’nın kat be kat üzerinde olan Türkiye’nin kurulu gücü 2017 yılı itibariyle 850 MW’a ancak ulaştı.Peki Almanya’nın durumu nedir diye soracak olursanız  38.200 MW olduğunu duyarsınız.Su akar Türk bakar diye bir laf vardı artık bu laf değişti bakar biz bakarız olarak değişti.

Yılda 25 milyar dolar enerjiye para akıtan Türkiye sağlam adımlarla yürümeyi bilirse bu para Türkiye’de kalabilir ve insanlarımız arasında paylaşılır.

Yeni bir iş arayan veya parası olup ta yatırım yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasına çoktan güneş enerjisinden elektrik üretmek girdi bile.

1 MW =1 milyon lira yatırım ve ayda 20.000 lira gelir denklemiyle epey karlı olan bu iş sayesinde doğa daha az kirlenecek ve fosil yakıtlara olan mahkumiyet bitecek.30 yıl teknik ömrü olan güneş panelleri günden güne çeşitleniyor ve kaliteli hale geliyor.

Başta da dediğim gibi biz eğer bu potansiyeli devreye sokarsak Suudi Arabistan’ın petrol sattığı gibi güneşi tüm dünyaya satabiliriz.

Yeni iş fikri arayan gençlere çağrımız güneş panelleri ile ilgilenmeleri ve bu alana yoğunlaşmalarıdır.Evinizin çatısına kuracağınız devrelerle iyi para kazanabilirsiz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here